Maliye Bakanlığı Büyükada Konukevi

Tesis Tanıtımı

Maliye Bakanlığı Büyükada Konukevi, İstanbul’un en güzel adalarından biri olan Büyükada’da, boğazın kıyısında, tarihi ve doğal güzelliklerle çevrili bir sosyal tesisdir. İstanbul Defterdarlığı Büyükada Misafirhanesi, hem Maliye Bakanlığı personeli hem de diğer kamu personeli için uygun fiyatlı, güvenli ve konforlu bir tatil ve konaklama imkanı sunmaktadır.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Büyükada Konukevi, aynı zamanda eğitim, seminer, toplantı, konferans gibi kurumsal etkinlikler için de ideal bir mekandır. Bu sayfada, Maliye Bakanlığı Büyükada Konukevi hakkında merak edilen soruların cevaplarını, konaklama fiyatlarını, adres ve telefon bilgilerini, rezervasyon koşullarını, fotoğraflarını ve daha fazlasını bulabilirsiniz.

Maliye Bakanlığı Büyükada Konukevi Bilgileri

  • Bir kurum veya kuruluşun eğitim dinlenme tesisleriyle misafirhanelerinden yararlandırılan o kurum ve kuruluşun emeklisi ile o kurum ve kuruluşun personelinin veya emeklisinin eşleri, üstsoy (anne-baba) ve altsoylarına (çocuk-torun), kurum personeli için belirlenen tarife uygulanır.
  • İlgili mevzuat gereğince tesislerden yararlanmada öncelik Hazine ve Maliye Bakanlığı personeli ve emeklisi ile eşlerine, üstsoy ve altsoylarına verilir.
  • İstanbul Defterdarlığı Büyükada Konukevi, Adalar ilçesinde hizmet veren bir Hazine ve Maliye Bakanlığı misafirevidir. Büyükada Eğitim Tesisi ve Konukevi toplamda 15 oda ve 53 yatak ile konaklama hizmeti sunmaktadır.

Maliye Bakanlığı Büyükada Misafirhanesi Rezervasyon

Maliye Bakanlığı Büyükada Konukevi, rezervasyon yapmak isteyen konuklara iki seçenek sunmaktadır.

  1. Maliye Bakanlığı Beyazıt Misafirhanesi‘ne şahsen giderek rezervasyon yapılabilir. Bu seçenek, konukların istedikleri tarihi, oda tipini, kişi sayısını seçerek, kolayca rezervasyon yapmalarını sağlar.
  2. Maliye Bakanlığı Büyükada Konukevi telefon numaraları üzerinden rezervasyon yapmaktır. Bu seçenek, konukların tesis yetkilileri ile görüşerek, rezervasyon detaylarını belirlemelerini sağlar.

Rezervasyon yapmak için, konukların kimlik bilgileri, iletişim bilgileri, konaklama süresi, oda tipi, kişi sayısı gibi bilgileri vermesi gerekmektedir. Rezervasyon onayı için, konukların belirli bir ücreti tesis hesabına yatırması veya kredi kartı ile ödemesi gerekmektedir. Ayrıca aşağıdaki formun doldurulması ve kuruma gönderilmesi gerekmektedir.

Konaklama Başvurusu Formu: https://istanbul.defterdarligi.gov.tr/wp-content/uploads/sites/64/2023/07/BUYUKADA-2023.pdf


Tavsiye: İstanbul’da hizmet veren tüm kamu konukevleri listesi için İstanbul Konukevleri sayfamıza göz atabilirsiniz.

Kaynak:

Tesis Özellikleri

  • Konaklama
  • Plaj
  • Televizyon

Tesis Fotoğrafları

Konaklama Fiyatları

Tesiste nakit para geçerli mi?

Büyükada Eğitim ve Dinlenme Tesisinde ücret tahsilatı sadece banka hesabına eft/havale şeklinde yapılmaktadır. Büyükada Eğitim ve Dinlenme Tesisine ilişkin ücretlerin kredi kartı veya banka kartıyla ödenebilmesi için banka pos cihazının bulunduğu Beyazıt Konukevine bizzat gelinmesi gerekir.

Konukevi yazlık bir tesis olarak işletilmekte olduğundan, Temmuz ve Ekim ayları içerisinde hizmet vermektedir. Konaklamalar yalnızca 1 haftalık olacak şekilde dönemlere ayrılır ve personeller ailesi ile birlikte bu dönemlerden uygun olan birinde konaklayabilirler.

Konaklama tarihinden en geç bir hafta öncesine kadar iptal edilen rezervasyonların ücret iadeleri personelin kendisine iade edilir. İptal işlemi için bir iptal dilekçesi yazılarak İstanbul Defterdarlığı Beyazıt Konukevine teslim edilmesi gerekmektedir. Bir haftadan az bir süre kala yapılan iptallerde %25 oranında ceza kesilecektir.

Bir kamu personelinin üst ve alt soyu, eşi olmayan siviller konukevinden faydalanamazlar.

Tesis dahilinde kafeterya ya da restoran servisi bulunmamaktadır. Odalarda mutfak malzemeleri, ocak, buzdolabı, sıcak su, oda ısıtıcı ve TV bulunmaktadır.

Tesise ilk giriş saati sabah 09:00'da ve tesisten en geç ayrılış saati ise 14:00'tedir.

“Maliye Bakanlığı Büyükada Konukevi” Hakkında Yorum Yaz

Fiyat
Konukseverlik
Temizlik
Konum
Yeterlilik

“Maliye Bakanlığı Büyükada Konukevi” Hakkında Yorum Yaz

Fiyat
Konukseverlik
Temizlik
Konum
Yeterlilik