Üsküdar Diyanet Evi

Diyanet Evi Nedir? Diyanet Misafirhaneleri Hakkında Bilgiler

Resepsiyon 9 Aralık 2023
Şimdi dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Diyanet Evi ya da diğer adıyla Diyanet Misafirhanesi, Diyanet İşleri Başkanlığı veya dini vakıflar tarafından işletilen bir tür konaklama tesisidir.

Diyanet evinde kimler kalabilir?

Diyanet evlerinde kalabilen kişiler öncelik sırasına göre şu şekildedir.

  • Diyanet İşleri Başkanlığı personeli ve ailesi
  • Kamu personeli ve ailesi
  • Sivil vatandaşlar

Diyanet evi misafirhanesi fiyatları nedir?

Diyanet evlerinin fiyatlandırması her sene Ocak ve Temmuz aylarında belirlenmektedir. Başkanlık personelleri ve aileleri, kamu personelleri ve aileleri ile sivil vatandaşlara farklı fiyat uygulanır. Başkanlık personeli, personel kimlik kartı, emekli tanıtım kartı veya Başkanlık personeli olduğunu belgeleyen görev belgesi ibraz etmek suretiyle ünitelerden indirimli faydalanabilirler.Başkanlık personeli yakınları da durumlarını belgelemek şartıyla bu indirimden yararlanır.

Hangi durumlarda indirim uygulanabilir?

Uzun süreli tedavi gerektiren hastalıklarda rahatsızlığını raporla belgeleyen Başkanlık personeli ve yakınları ile refakatçisine, Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğde belirtilen taban fiyattan az olmamak kaydıyla, bulundukları ücret tarifesinden % 20 indirim uygulanabilir.

Başkanlık ve Vakıf tarafından yapılacak etkinlikler, yarışmalar, kültürel aktiviteler ve diğer organizasyonlar ile kamu kurum ve kuruluşlarınca eğitim amaçlı düzenlenen konferans, panel, çalıştay gibi çok sayıda katılımcı ile gerçekleştirilecek organizasyonlarda, ücret tarifesinden % 20 indirimli ücret uygulanabilir.

Konaklama ücretlerini nasıl ödeyebilirim?

Konaklama ücreti, rezervasyon anında ya da konaklama sonrasında, nakit, kredi kartı veya diyanet evi banka hesap numarasına yatırılmak suretiyle tahsil edilebilir.

Konaklama ücreti iadesini alabilir miyim?

  • Konaklama rezervasyonlarını mazeretleri nedeniyle iptal ettirmek isteyenlere, konaklama tarihinden 24 (yirmi dört) saat önce Diyanet evine bildirilmesi halinde tahsil edilen ücret iade edilir.
  • Konaklama mücbir sebeplerle erken sonlandırılmak istendiğinde ve en geç saat 12.00 itibariyle Diyanet evine bildirildiğinde, konaklanmayacak günlere ait ücret iade edilir.
  • Rezervasyon iptali usulüne uygun yapılmadığı takdirde ücret iade edilmeyerek Diyanet evine gelir kaydedilir ve rezervasyon Diyanet evi tarafından iptal edilir.

Evli olmayan çiftler diyanet evinde kalabilir mi?

Hayır. Çift olarak konaklamak isteyenlerden evlilik/nüfus cüzdanı ibraz etmeleri istenir.

Diyanet evleri hizmet saatleri kaçtır?

Diyanet evlerinin konaklama bölümü haftanın her günü ve 24 saat boyunca açıktır.

Diyanet evinde en fazla kaç gün kalabilirim?

Diyanet evi konaklama ünitesinde kalma süresi en fazla 15 gündür.Çeşitli nedenlerle 15 günden fazla kalmak isteyenlerin konaklama ünitesinden yararlanma süreleri; Diyanet evinin kapasitesi, doluluk oranı ve mevsimsel olarak misafir hareketliliği göz önünde bulundurulmak suretiyle Müdür tarafından uzatılabilir. 1

Konukevi olarak Diyanet misafirhanelerini tercih etmeyi düşünüyorsanız, Diyanet Evleri Listesi isimli sayfamıza göz atmak isteyebilirsiniz.

  1. https://hukukmusavirligi.diyanet.gov.tr/Documents/Diyanet%20Evi%20Yönergesi.pdf ↩︎

Bir Yorum Yazın